Silent Hill (2006)

7. května 2017 v 15:22 | Majký |  Filmy
Konečně jsem se dostal k jedné z novodobých hororových klasik, kterou už viděl snad úplně každý člověk na světě kromě mě. Otázkou je, jestli to tak nemělo radši zůstat...


Silent Hill (2006)

Správná recenze má začít nějakým krátkým naznačením děje filmu. Ale abych byl upřímný, právě děj se mi na celém Silent Hill zdál jako ta zdaleka nejméně podstatná část. Ale pro pořádek vypíchnu alespoň pár základních momentů...

Matka s dcerou jedou do opuštěného města, ve kterém se dějí velice zvláštní věci. To ovšem hlavní hrdinka zjistí až poté, co se její dcerka kamsi ztratí. Společně s jednou policistkou se tedy vadávají na detektivní výpravu. Tu jim ovšem pořádně komplikují různá děsivá zjevení, které vylézají vždy při "období temnoty", jenž je ohlašováno zvuky sirén... No a pak se tam stane pár zvratů a zbytečně přehnaných creepy scén, aby vše mohlo vyvrcholit grandiózním finále.

Možná už vám došlo, že je to všechno dost nezáživné klišé, kde se snad jen střídání "temných a světlých období" dá označit jako zajímavá záležitost, takže o spoilerech se tu moc mluvit nedá. Zvlášť když příběh, jak už jsem na začátku článku zmínil, je zde až na úplně poslední koleji. Navíc zdejší herecké výkony také nejsou něčím, co by vás nadzvedlo ze židle. Základem filmu je pouze a jedině propracovaná vizuální stránka!

Ta je, musím tvůrcům přiznat, na svou dobu opravdu kvalitní. Inspirace stejnojmenou videohrou je až překvapivě příjemná na pohled, monstra vypadají přirozeně, vizuální efekty jsou na jedničku...za tohle všechno veliký palec nahoru! Jenomže co z toho, když se celý příběh po celkem slibném a napínavém úvodu zvrtne v naprosto prvoplánovou a přehnaně vykonstruovanou záležitost plnou pošahaných náboženských fanatiků a rádoby zvráceně šokujících scén, u kterých člověk neví, jestli se smát nebo brečet nad bezradností scénáristů. Nádherné lokace, pohledná grafika a zobrazení několika legedárních potvůrek typu Pyramidhead nebo zdravotních sestřiček jsou sice super, ale jinak se mi velice těžko hledaly nějaké klady...

U filmu totiž prostě už z principu očekáváte nějaký zajímavý děj. Jenže ten zde tak nějak úplně chybí, což ze snímku dělá otřesně natahovanou a nezáživnou slátaninu, která ve finále vůbec nedává smysl, a která podle mě vůbec nemá co pohledávat ve vysokých modrých číslech na čsfd. Za mě je Silent Hill dost podprůměrný horor a nemíním se k němu vracet jiným způsobem než prostřednictvím krásných, působivých fanartů a dalších obrázků nádherně zpracovaných mutatntních potvůrek...

1/5*

(hvězdičky z čsfd)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 7. května 2017 v 15:43 | Reagovat

Viděla jsem ho už velmi dávno a nic si z něj nepamatuji...

2 Angie Angie | Web | 7. května 2017 v 17:34 | Reagovat

[1]: Musím súhlasiť s predchádzajúcim komentárom. :D Možno si tento film ešte niekedy pozriem. Ale čo si pamätám je, že sa mi páčil.

3 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 26. července 2017 v 15:31 | Reagovat

Já ho mám ráda, byl to jeden z mých prvních oblíbených hororů, hru jsem neznala, a velice mě uchvátil hlavně proto, že jsem ho napoprvé nepochopila. A vizuální stránka je opravdu skvělá! Navíc mám ráda filmy, kde se vyskytne takovéhle zvrácené náboženství a fanatismus, takže sice nesouhlasím s hodnocením, ale souhlas s vizuální stránkou, totálně.
Ale hlavně - mám obrovskou radost, že jsem konečně našla někoho, pro koho "recenze" není přepapouškovaný děj z přebalu DVD a dvě věty o tom, jak to bylo dobrý nebo blbý a jak tam hrál někdo pěknej. Ale že se umí i rozepsat. Jupí!

4 Majký Majký | Web | 28. července 2017 v 17:47 | Reagovat

[3]: Každý máme jiný vkus, tak je jasné, že se nemůžeme všichni na všem shodnout. :D

Ale hlavně - děkuji moc za pochvalu, takovéhle ohlasy dělají hodně. Člověk má pak z toho co dělá o hodně lepší pocit. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama