Leden 2017

ŠmakujTo aneb poznávání nových chutí

31. ledna 2017 v 22:31 | Majký |  Ostatní
Pod vánočním stromečkem jsem letos našel spoustu fajn záležitostí, jedna z nich však už po necelém měsíci nadobro zmizela. Ale smutnit rozhodně nemusím, ke svému zmizení byl totiž tento dárek doslova předurčen. ;)

Od sestřenice a jejího manžela jsem totiž dostal balíček, který objednali přes server smakujto.cz, který se specializuje na dodávání různých regionálních specialit a neobvyklých produktů. Co jsem tak vypozoroval, drtivá většina by měla pocházet z Velké Británie (alespoň u mě v balíčku se snad ani žádné potraviny z jiné země nenacházely). Zákazníci tak dostanou příležitost si pošmáknout na věcech, ke kterým by jinak těžko hledali cestu, protože se na pultech českých obchodů běžně nevyskytují. Maximálně bych je hledal v nějakých specializovaných veganských obchodech, ale ani tam bych si nebyl moc jistý, ačkoli naprostá většina potravin, které jsem dostal, byly vhodné jak pro vegetariány, tak pro vegany, některé dokonce i pro vyznavače raw stravy.

Jak ochutnávka 7 různých produktů dopadla, si můžete přečíst ve zbytku tohoto článku. Jak lze vidět, přizval jsem si k hodnocení i další dva členy rodiny - mamku a babičku. Dohromady tak vznikl vcelku ucelený pohled tří různých generací s různými chutěmi na různé neobvyklé potravinářské výrobky. Příjemnou zábavu (a pokud zrovna jíte, dobrou chuť). ;)Buchty a klobásy (2016)

20. ledna 2017 v 20:57 | Majký |  Filmy
Všichni se na Vánoce koukali na Tři oříšky pro Popelku, Grinche, nebo na toho otravnýho fakana, co ho rodiče zapomněli doma, zatímco já jsem si pěkně v mém zatemnělém pokoji koukal na animované food porno. Prostě idylka... :)


Opráski sčeskí historje (fanmade) V

1. ledna 2017 v 13:51 | Majký |  Opráski sčeskí historje (fanmade)
"Jak na Nový rok, tak po celý rok", praví staré přísloví, a tak se dnes pokusím přiklonit osud na svou stranu a zveřejním první článek v roce 2017. Třeba mi to skutečně pomůže a aktivita v nadcházejícím roce bude o něco větší, než tomu bylo doposud. Jako dobrý vstupní artikl by mohlo posloužit pokračování mé tvorby, inspirované komiksem "Opráski sčeskí historje". Snad vám to pomůže vejít do nového roku s úsměvem. I když je mi jasné, že určitý typ humoru nemusí sedět každému... :D

Na začátek si hodíme trochu těch aktualit, když zaskočíme za jedním z nejslavnějších českých malířů - Alfonsem Muchou...