Červenec 2016

Opráski sčeskí historje (fanmade) III

19. července 2016 v 21:43 | Majký |  Opráski sčeskí historje (fanmade)
Dnešní pokračování mé fanouškovské tvorby na téma "Oprásky sčeskí historje" / "Oprásky s historje svjeta" bych si dovolil jednoduše pojmenovat jako "Čachtický speciál".

Jak už název napovídá, přesuneme se na Slovensko do doby slavné Alžběty Báthoryové, známé také pod označením "Čachtická paní". Prý mučila a vraždila mladé panny, cachtala se v jejich krvi a bůh ví, co jim ještě prováděla... A právě takovíto krutovládci jsou ideální inspirací pro mé pojetí Oprásků, které je poněkud více zaměřeno na tu stranu černého, než laskavého humoru. Minimálně dnes tomu tak bude. A vlastně i příště, protože to na vás bude čekat sám Vladko Nadopovávač alias Vlad Nabodávač (či Napichovač) alias hrabě Drákula. To je ale jen takové navnazení pro příště, teď už se vrhneme na to Slovensko... ;)

Komiksy dnes budou pouze dva, ale zato hodně výživné. Alespoň mě tedy přijdou jako jedny z nejlepších, už jenom kvůli tomu tématu... To je zároveň i upozornění pro citlivější povahy (Ale já myslím, že to pořád není tak zlé, jak by mohlo být.:)).Pandy (2012)

9. července 2016 v 15:34 | Majký |  Filmy
Jak už jsem zde několikrát zmiňoval, mám ve velké oblibě krátkometrážní filmy. Proto si občas udělám takovou pátrací půlhodinku, kdy projíždím čsfd a hledám nějaké zajímavé krátké filmíky ke zhlédnutí (zajímavé, že většinou tahle půlhodinka vyjde na hodiny informatiky :)). Při jedné pátrací akci jsem narazil i na jeden originální animovaný kousek, na který se dnes společně podíváme. A pozor, dnes se skutečně budete moci podívat na daný film rovnou ve článku, podařilo se mi totiž najít odkaz na YouTube. Takže pokud máte volných 11 minut, můžete si trošku rozšířit filmový rozhled... ;)